Önemli Bilgiler

Alkali İyonize Suyun Hastalıklar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

“Artrit’ten diyabete ve kansere kadar düşünebildiğim tüm hastalıkların ortak noktası vücudun asiditesidir” Dr. Robert O. Young – Mikrobiyoloji ve Beslenme Uzmanı”

Araştırmalar vücuttaki aşırı asiditenin tüm vücut sistemimizi zayıflatarak birçok değişik hastalığa neden olduğumu göstermektedir. Günümüzün aşırı stresli yaşam tarzı, yediklerimiz, içtiklerimiz ve çevre kirliliği neredeyse herkesi etkilemektedir. Bu koşulların yarattığı asidite vücudu yaşamsal organlardaki ve kemiklerdeki kalsiyum ve magnezyum gibi mineralleri çok hızlı tüketmeye zorlamaktadır. Vücut mineral rezervlerinin bu şekilde azalması vücudu savunmasız bırakır ve kemik yoğunluğu kaybı, mide ekşimesi, hazımsızlık, kan şekeri destablizasyonu, kilo alma ve benzer birçok rahatsızlığa neden olur. Vücut yeterli alkali mineral rezervlerine sahip olduğunda kendisini dengeler; bu durumda doğal olarak sağlıklıdır ve hastalıklara dayanıklıdır. Vücudun daha fazla alkali olması için yapabileceğiniz en iyi tercih alkali iyonize su içmektir. Bu vücudun pH dengesini doğal olarak düzenler, sağlık ve zindeliği artırır.

Alkali İyonize su içerek iyileştirilebildiği ve/veya oluşumunun engellendiği bildirilen hastalıklardan
bazı örnekler.

[one-half]

OSTREOPOZ (Kemik Erimesi) :

Kemiklerimiz, vücudumuzun kalsiyum bankasıdır.Vücudumuzda kalsiyum azaldığında kemiklerimizdeki kalsiyum kana geçer ve kemiklerde kalsiyum erimesi meydana gelir.Böylelikle kemikler, kırılgan ve gevrek bir hale gelir.Mineral zengini Alkali İyonize su ile östreopoza müdahel/h3e hızlı ve etkin bir yöntemdir.

KANSER:

Vücudumuzdaki bütün sağlıklı hücreler alkali, bütün kanserli hücreler asidik formdadır. Çevresel koşulları asidikleştiğinde bu koşullara uyum sağlayabilmek için beynimizin DNA kodları ile uyumsuz yapıya dönüşen hücreler kanseri tanımlamaktadır. Serbest radikallerin de kanser oluşumundaki yüksek etkisi bilinmektedir. Elektron eksiğini gidermek için hücre çekirdeğine saldıran serbest radikal hasarlarının ilki yaşlanma ise, ikincisi ve belki de daha tehlikelisi kanserdir. Alkali İyonize su serbest radikalleri nötralize etme kabiliyeti yüksek en güçlü antioksidandır.

DİYABET (Tip2)

Yaşlanmayla birlikte pankreasın çalışmasında yavaşlama meydana gelir. Vücudumuzda kalsiyum iyonlarının azalması insülin üretilme işlemini sekteye uğratarak kanın asidik duruma gelmesine sebep olur. Alkali İyonize su, içerdiği yüksek miktarda kalsiyum iyonları ile bu durumun düzelmesine yardımcı olabilir.

[/one-half]

[one-half last]

OBEZİTE :

Bir bardak alkali suyun 1,5-2 saat içinde vücuttaki yağ yakan lipaz enzimini harekete geçirdiği görülmüştür.Bu çeşit bir kilo verme sistemi, diğer yöntemlere göre çok daha kalıcı etkin ve sağlıklıdır. Düzenli Alkali su içerek, uzun olmayan bir sürede 12-22 kilo arasında sağlıklı kilo veren çok sayıda obez kişi vardır.

DAMAR HASTALIKLARI:

Kanın pH değerinin 7.2’ye düşmesi, komaya ve ölüme yol açabilen son derece riskli bir durumdur. Bunu engellemek için çok sayıda kan tamponu vardır. Asidik atıkların yağ depoları içerisine hapsedilmesi ve damarların iç çeperlerine yapıştırılması bu tampon yöntemlerden birisidir. Ancak bu durum, damar tıkanıklığı ve damarların esneklik kaybı gibi önemli sonuçlara yol açmaktadır. Alkali İyonize su içerek kanımızın pH seviyesini üst limitlerde tutabiliriz.

YÜKSEK KAN BASINCI:

İç çeperlerinde yağ tamponları biriktirmiş damar daralacaktır. Birim zamanda daha dar bir alanda aynı miktarda kan akışı ise damarların iç yüzeyine uygulanan basıncı artıracaktır. Yüksek kan basıncının temel nedeni budur. Damarların iç çeperlerinde yağ birikimi alkali kan koşullarında gerçekleşmemektedir.
[/one-half]

[clear]

Dublaj | Seslendirme